Księga gościUrząd GminyAktualnościStrona główna
Menu

GMINA SOLINA - GMINĄ FAIR PLAY 2008
KATEGORIA GMIN TURYSTYCZNYCH
GMINA FAIR PLAY 2008 - CERTYFIKOWANA LOKALIZACJA INWESTYCJI
VII edycja konkursu dla gmin przyjaznych dla inwestorów

Gmina Solina po raz czwarty laureatem konkursu "GMINA FAIR PLAY" 2008

Gmina Solina w 2008 roku uczestniczyła w VII edycji konkursu "Gmina Fair Play" 2008 - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Organizatorem konkursu jest Krajowa Izba Gospodarcza oraz Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym". Podstawowym celem konkursu jest wyłonienie, nagrodzenie i wsparcie samorządów w pełni zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywnych w przyciąganiu nowych inwestorów, a tym samym wskazanie polskim i zagranicznym firmom gmin, w których mogą inwestować bez obaw. 3 października 2008 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta gala, w czasie której zostały ogłoszone wyniki VII edycji konkursu. Kapituła konkursu wyłoniła 157 gmin, które uzyskały tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play" 2008. Po raz czwarty Laureatem konkursu, w kategorii gmin turystycznych, została Gmina Solina. W jej imieniu certyfikat odebrał Wójt Gminy - Pan Zbigniew Sawiński. Gmina Solina uczestniczy w konkursie nieprzerwanie od 2005 roku, zdobywając w kolejnych latach 2005, 2006 i 2007 tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play" - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.
Gmina Solina - FAIR PLAY 2007

GMINA SOLINA - GMINĄ FAIR PLAY 2007
KATEGORIA GMIN TURYSTYCZNYCH
GMINA FAIR PLAY 2007 - CERTYFIKOWANA LOKALIZACJA INWESTYCJI
VI edycja konkursu dla gmin przyjaznych dla inwestorów

GMINA SOLINA LAUREATEM VI EDYCJI KONKURSU "GMINA FAIR PLAY"

W 2007 roku Gmina Solina po raz trzeci uczestniczyła w VI edycji konkursu "Gmina Fair Play" - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, skierowanego do samorządów w całej Polsce. Celem konkursu jest pokazanie samorządów troszczących się o interes lokalnej społeczności, tworzących najkorzystniejsze warunki dla rozwoju działalności gospodarczej i inwestycyjnej, przy zachowaniu podstawowych zasad etyki oraz przejrzystości stosowanych procedur. Tytuł "Gmina Fair Play" stanowi doskonałą promocję Gminy i jednocześnie daje gwarancję na profesjonalną obsługę, zwłaszcza w zakresie inwestycji. W VI edycji konkursu wzięło udział 161 gmin. W wyniku dwuetapowej weryfikacji Kapituła konkursu wyłoniła 153 gminy. W dniu 5 października 2007 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta gala, w czasie której zostały ogłoszone oficjalne wyniki konkursu. Decyzją Kapituły przyznane zostały statuetki, wyróżnienia, certyfikaty oraz Złote Lokalizacje Biznesu "Gmina Fair Play" 2007. Wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu znalazła się także Gmina Solina. W kategorii gmin turystycznych uzyskała tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play" 2007 - Złota Lokalizacja Biznesu. Podczas gali Gminę reprezentował Wójt Gminy - Zbigniew Sawiński, który odebrał przyznany Solinie tytuł i certyfikat.
Gmina Solina - FAIR PLAY 2007

GMINA SOLINA - GMINĄ FAIR PLAY PO RAZ DRUGI
KATEGORIA GMIN TURYSTYCZNYCH
GMINA FAIR PLAY 2006 - CERTYFIKOWANA LOKALIZACJA INWESTYCJI
V edycja konkursu dla gmin przyjaznych dla inwestorów
W 2006 roku Gmina Solina wzięła udział w konkursie Gmina Fair Play - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji i otrzymała tytuł i certyfikat GMINA FAIR PLAY 2006, w kategorii gmin turystycznych. Konkurs afiliowany jest przy Krajowej Izbie Gospodarczej , a jego organizatorem jest Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym".
Gmina Solina - FAIR PLAY 2006
Uroczystość wręczenia nagród i certyfikatów odbyła się podczas gali V edycji konkursu w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w dniu 29 września 2006 r. Wśród 174 finalistów tegorocznej edycji, które spełniły wymagania konkursu i zostały pozytywnie ocenione w wyniku procedury weryfikacyjnej, znalazła się ponownie Gmina Solina. Galę poprowadziła Agata Konarska, zaś gratulacje i życzenia złożyli :Andrzej Arendarski - Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Jarosław Zieliński - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Elżbieta Dorota Wilczyńska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Adam Szejnfeld - Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Gospodarki oraz Mieczysław Bąk - Przewodniczący Ogólnopolskiej Komisji Konkursowej i Prezes Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Certyfikat przyznany Gminie Solina odebrał Zastępca Wójta - Mirosław Oliwko. Wśród zaproszonych na tę ceremonię gości obecni byli także przedstawiciele biznesu.

GMINA SOLINA - GMINĄ FAIR PLAY
KATEGORIA GMIN TURYSTYCZNYCH
GMINA FAIR PLAY 2005 - CERTYFIKOWANA LOKALIZACJA INWESTYCJI
IV edycja konkursu dla gmin przyjaznych dla inwestorów

12 października 2005 r. w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta gala IV edycji konkursu "Gmina Fair Play" - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Podczas gali zostały ogłoszone wyniki tegorocznej edycji oraz wręczone statuetki, wyróżnienia honorowe oraz certyfikaty "Gmina Fair Play" 2005.
Wśród finalistów tegorocznej edycji znalazła się Gmina Solina - Wójt Gminy odebrał przyznany Solinie tytuł "Gmina Fair Play 2005".
Galę poprowadziła Agata Konarska, a gratulacje i życzenia złożyli Laureatom Andrzej Arendarski - prezes KIG, Jarosław Pietras - Minister ds. Europejskich i Szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, Katarzyna Duczkowska - Małysz - Doradca Prezydenta oraz Artur Zawisza - poseł, członek Kapituły Konkursu.
Gmina Solina - FAIR PLAY 2005
Podstawowym celem konkursu "Gmina Fair Play - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji" było wyłonienie, nagrodzenie i wsparcie samorządów gminnych, w pełni zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz inwestowania. Dlatego każda gmina, zgłaszająca się do konkursu podlegała dwu-etapowej ocenie weryfikowanej poprzez: ankietowanie gminy i lokalnych inwestorów oraz audyt zewnętrzny, potwierdzający prawdziwość informacji zawartych w ankietach . Do udziału w IV edycji konkursu przystąpiło 139 samorządów z całej Polski. Ostatecznie Kapituła Konkursu wyłoniła 123 gminy, które spełniły wymagania konkursu i przeszły pozytywnie procedurę weryfikacyjną uzyskując tym samym tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play 2005" - Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Tytuł ten, przyznawany corocznie, gmina nasza ma prawo wykorzystywać w celu reklamy, promocji oraz używać logo w prowadzonej korespondencji.
Organizatorem konkursu afiliowanego przy Krajowej Izbie Gospodarczej jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Konkurs realizowany jest pod patronatem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Marszałków i Wojewodów oraz przy bliskiej współpracy z Urzędami Marszałkowskimi.